В другій половині XX століття веселка стала символом молодого громадського руху за мир, прихильники якого пропагували свободу, гармонію, любов і мир між всіма народами Землі. А стяг з веселкою і написом «PACE» став міжнародним Прапором Миру.
Але на жаль, останнім часом, завдяки ЗМІ, мало хто пам’ятає що Веселка є головним символом Миру на Землі, і асоціюють її насамперед с символом руху за права сексуальних і гендерних меншин (ЛГБТ-рух). І дійсно, Диявол криється в деталях – щоб в якійсь мірі приборкати міжнародний Рух за Мир, взяли їх символ , стяг з веселкою, передали співтовариству ЛГБТ. В результаті чого, веселка як символ Життя, Миру і Гармонії на Землі , стала символом , який в частині суспільства почав викликати агресію і нетерпимість, що не могло не відзеркалитись і на політичній ситуації на планеті.
Так можливо, якщо ми відновимо справедливість і повернемо Веселці її справжній символізм, закладений Творцем – Мир, Гармонію і Добро , кількість військових конфліктів суттєво зменшиться, а мир, гармонія і любов прийдуть у кожну домівку.
Ярослав Прищенко
Український Інститут екології людини